Co robić z tymi uciążliwymi szumami w uszach?

Od miesiąca mam sumy w uszach uniemożliwiające sn. Wcześniej miałem kilka krwotoków z nosa, natychmiast odstawiłem acard. Od kilkunastu lat przyjmuje concor5 i profilaktycznie acard. Proszę o pomoc. Jestem mężczyzną, 63 lata. K.B

Jedną z przyczyn szumów usznych może być nadciśnienie tętnicze - proszę wykonywać regularne pomiary. W przypadku nieprawidłowości proszę skontaktować się z lekarzem POZ.

Sugeruję także wykonanie morfologii krwi, szumy uszne mogą objawiać się przy niedokrwistości.

Kolejnym krokiem będzie diagnostyka neurologiczna.

Jeżeli żadna z powyższych przyczyn się nie potwierdzi i wykluczone zostaną wszystkie organiczne źródła objawu, będzie można podejrzewać psychiczne podłoże problemu. W takim wypadku właściwym będzie kontakt z psychoterapeutą.

Wśród doraźnych metod proponuje się:

-zasypianie przy włączonym źródle dźwięku (telewizor, radio),

-korzystanie z generatora szumu szerokopasmowego.