Co robić z tymi zaburzeniami węchu po Covid?

Witam. Mam 26 lat. Dwa razy przeszłam covid. Raz straciłam całkowicie węch u smak, drugim razem słuch. Na szczęście zarówno węch i smak oraz słuch powróciły ale zaraz po czułam różne zapachy takie jak zgniłe śmieci, benzyna, dym, spalenizna. Chorowałam w 2020 i 2022 roku. Do dzisiaj bywa tak, że gdy przebudzę się w mocy to czuje jakby coś się paliło, dzisiaj natomiast czułam bardzo intensywny zapach prrfum. Dzieje się to już teraz głównie w nocy, gdy się przebudzę. Czy jest się czym martwić i poszerzać diagnostykę?
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Prawdopodobnie zrobiono Pani krzywdę lecząc te zaburzenia przy pomocy sterydów które przeciwskazane są w infekcjach wirusowych . A C19 jest infekcją wirusową. Proszę przeczytać ulotkę sterydu w punkcie-przeciwskazania. Mogę spróbować to naprawić ale koniec że sterydami!