Co robić z zalegającą flegmą w gardle u ciężarnej?

Jestem w 17 tc, na początku ciąży przeszłam infekcje leczona antybiotykiem. Od tego czasu miałam intensywny katar , od ponad miesiąca mam ogromny problem z zalegająca flegma w gardle , czuje jakbym miała ciagle wielka gule z flegmy, której nie da się wykaslac . Stosuje od początku inhalacje, płukanie zatok , wszelkie domowe sposoby nic nie działa . Doszło do tego ze wymiotuje od tego nie mówiąc o tym jak złe mam samopoczucie bo się ciągle dławię. Lekarz internista stwierdził ostre zapalenie zatok i powiedział ze nic mi nie pomoże bo żaden lekarz nie da mi antybiotyku na 3 tygodnie co jest tez ryzykowne dla dziecka. Później byłam u laryngologa, który podobnie powiedział ze nie da antybiotyku i zalecił płukanie zatok . Nikt mi nie pomógł a ja już jestem na skraju załamania. Czy ktoś miał podobna sytuacje ? Gdzie mogę jeszcze pójść po pomoc ?

Nie ma możliwości płukania zatok w warunkach domowych. Reklamy płukań zatok to totalne, szkodliwe oszustwo! A lekarze to zalecający chyba przespali wykłady na studiach. Wyrzuć to wszystko. Tak zwany " nos ciężarnych" przejdzie po kilku tygodniach po porodzie.