Co robić ze zmęczonym oczami?

Od jakiegoś roku zauważylem ze powiększyły mi się worki pod oczami, nie zaczynaja się one od kącika oka przy nosie a od drugiej strony i kończą się 3/4 długości dolnej powieki, nie schodzą nisko, i bardzo dziwnie wyglądają, jak by dwie łyżwy, na lewym oku jest to mniejsze, dochodzi gdzieś do polowy długości dolnej powieki, dodatkowo w prawym oku właśnie w tym worku czuje jak by coś tam było, mam wrażenie ze coś tam uciska cały czas, dodatkowo pojawiły się problemy z oczami, są często zmęczone, czerwone, lub nagle potrafią robić się czerwone, czuje również dyskomfort, byłem u okulisty i było to leczone, z oczami się lekko poprawiło ale wciąż coś jest nie tak.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Problemy z opuchlizną, workami pod oczami oraz ich zmęczenie, uczucie dyskomfortu, zaczerwienienie, mogą wynikać z różnych powodów w tym m.in. niedostatecznej ilości snu, długiego przebywania przed ekranami, za długiego noszenia soczewek, alergii, zaburzeń hormonalnych, problemów z krążeniem, infekcji, która mogła nie zostać doleczona.

W związku z powyższym zalecamy, aby udał się Pan ponownie do specjalisty, który wdroży pogłębioną diagnostykę i ustali przyczynę problemów.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących podobnych tematów:

https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-zmeczone-oczy

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-zmeczone-oczy

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-cienie-pod-oczami-to-nie-zawsze-jest-objaw-zmeczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.