Co robić ze zmianą zapalną po leczeniu kanałowym?

Witam. Miałem leczoną 8 lat temu gorną prawą szóstkę kanałowo. Od jakiegoś czasu odczuwam ból w tym zębie, takie uczucie wypychania go, pulsowania w nim. nasila sie przy schylaniu lub wysiłku. Byłem wczoraj u dentysty, stwierdził że to dolna piątka i wyleczył mi ją kanałowo. po zejściu znieczulenia ból wciąż u góry jest . Promieniuje do kości policzkowej. Mam zdjęcie rtg, kanał 6 jest ładnie wypełniony, jest mała zmiana po stanie zapalnym. co robić? dodam ze od 2 tygodni mam zapchane zatoki

Witam,

Zmiana OKW na zdjęciu RTG jest potwierdzeniem,że ząb nie jest przeleczony prawidłowo i jest obecny stan zapalny. Zmiany OKW po prawidłowym leczeniu kanałowym się goją, a objawy ustępują. Ząb najprawdopodobniej wymaga ponownego leczenia endodontycznego. Proszę zgłosić się do lekarza endodonty w celu diagnostyki i ewentualnego leczenia. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski