Dlaczego po leczeniu kanałowym zęby zrobiły się wrażliwe?

Witam. W styczniu miałem leczony jeden ząb kanałowo potem jeszcze 3 już bez kanałowego. Ząb leczony kanałowo i jeden z tych trzech zębów zrobiły się po leczeniu bardzo nadwrażliwe na zimno i gorąco... jedzenie ciepłych nawet(nie koniecznie gorących) stało się bardzo nieprzyjemne.Proszę o poradę czy to są źle zaleczone zęby, czy da się coś z tym zrobić i czy szybko zmieniać dentystę?

Witam,

SIlna wrażliwość zębów na bodźce termiczne tzn. ciepło i zimno to charakterystyczny stan dla zębów żywych lecz będących w stanie zapalnym. Najczęściej stan ten wymaga leczenia kanałowego. Ząb leczony kanałowo jest pozbawiony nerwu wobec tego nie może reagować na bodźce termiczne, charakterystyczne są tu inne rodzaje bólu występujące przy niepoprawnym leczeniu kanałowym. W celu precyzyjnej diagnozy konieczne jest badanie stomatologiczne w gabinecie. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski