Czy to może być powód nadwrażliwości?

Ponad dwa tyg temu miałem wypełniany ubytek dość duży obecnie odczuwam nadwrażliwość na ciepło,zimno trwa ono 2-3 sekundy i mija wróciłem na diagnostykę,stomatolog polecił mi pastę na nadwrażliwe zęby jak wróciłem do domu pomyślałem o moim krzywym zgryzie ząb górnej szczęki uderza przy jedzeniu o środek wypełnienia w dolnej szczęce w tym nadwrażliwym zębie czy to może być powód nadwrażliwości?

Witam,

Czasem po leczeniu dużych ubytków próchnicowych mogą występować takie objawy. Ząb może wymagać leczenia kanałowego bądź odbudowy innym rodzajem materiału, jednak konieczna jest diagnostyka w gabinecie. Nieprawidłowy zgryz nie może być przyczyną reaktywności na bodźce temperaturowe. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski