Co oznacza ropa w obrębie zęba po leczeniu kanałowym?

Witam, pół roku temu miałam robione leczenie kanałowe zęba, górnej jedynki. Tuż po leczeniu w dziąśle miałam wgłębienie, które po około dwóch tygodni się 'zapełniło'. Parę dni temu nad zębem pojawił się bąbel z żółtą ropą w środku, mam wrażenie, że powoli rośnie. Nie mam możliwości przez najbliższy miesiąc udać się do lekarza-dentysty, co to może być i co powinnam zrobić? Czy oznacza to, że leczenie kanałowe zostało źle/niedokładnie przeprowadzone? Czy ząb będzie do wyrwania?

Witam!

Takie objawy świadczą o konieczności jak najszybszej wizyty u stomatologa. Najprawdopodobniej będzie konieczne leczenie kanałowe wspomnianej górnej jedynki (w tym wypadku byłoby to ponowne leczenie kanałowe), lub któregoś z sąsiadujących zębów.

Zwlekanie z wizytą i leczeniem kanałowym może skończyć się koniecznością usunięcia któregoś z przednich zębów.

pozdrawiam!