Czy to może być jakieś zapalenie?

Mialam leczenie kanałowe dolnej piątki, dzis RTG i wynika że wszystko jest dobrze, jednak caly czas odczuwam bol, dziąsło zrobiło mi sie białe obok 5 i 6. Ból i pulsowanie przechodzi już przez dolna jedynkę a także ucho i lewą skroń. O co może chodzić jeśli kanaly zostały odpowiednio wypelnione a ból utrzymuje się od niedzieli - jutro będę mieć zakładana plombę na zeba, bo leczenie zostało zakończone. Czy to może być jakieś zapalenie?

Witam,

Pulsujący, promieniujący ból sugeruje konieczność poprawy leczenia kanałowego bądź resekcji wierzchołka korzenia jeżeli zębem przyczynowym jest właśnie ząb ostatnio leczony kanałowo. Możliwe jednak, że przyczyną bólu jest inny ząb, należy wykonać pełną diagnostykę w gabinecie w celu wykrycia problemu. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski