Jak skutecznie leczyć zgorzel?

Dzień Dobry. Wykryto u mnie zgorzel, dentysta przeprowadził leczenie kanałowe pod mikroskopem. Ząb jednak ciągle mnie bolał i boli. Stomatolog przepisał mi Clinadamycin -niewiele pomogło- i powiedział, że jeśli ból nie minie, to przeprowadzi resekcje korzenia po pół roku. Czy nie można w innym sposób tego leczyć? I czy mogę zasugerować mojemu dentyście, że to jego zaniedbanie? Z rację tego, że ból nie ustąpił nawet na chwilę. Czy wizyta w innym gabinecie będzie dobrym rozwiązaniem i coś mi da?

Witam,

Leczenie kanałowe jest leczeniem warunkowym, nie mającym stuprocentowej skuteczności o czym pacjent powinien zostać poinformowany i powinien wyrazić zgodę na takie leczenie. Alternatywnym postępowaniem jest usunięcie zęba. Jeżeli natomiast leczenie kanałowe pod mikroskopem zostało przeprowadzone poprawnie i nie przyniosło spodziewanego efektu to ostateczną metodą leczenia jest resekcja wierzchołków korzeni lub usunięcie zęba. Podobnie jednak resekcja nie jest skuteczna we wszystkich przypadkach. Wizyta u innego specjalisty niekoniecznie może przynieść oczekiwany rezultat ponieważ leczenie w mikroskopie jest najdokładniejszą i najpewniejszą metodą leczenia kanałowego. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski