Co robić żeby nie mieć czerwonej twarzy?

Przebywając na słońcu już po kilku minutach twarz zaczyna piec ,czerwienieje przechodząc w kolor fioletowy.Biorę leki nasercowe-acenokumarol,opacorden .

ponad rok temu

Witam,
 Opisane objawy mogą świadczyć o alergii na światło słoneczne.
Może mieć ona związek z przjmowaniem Opacordenu, gdyż substancja czynna tego preparatu, amiodaron może powodować nadwrażliwość na światło. Jednak nadwrażliwość ta może nie mieć związku z przyjmowaniem leku.

Jeśli przyczyną dolegliwości byłaby rzeczywiście alergia, należy unikać czynnika wywołującego , w tym przypadku światła słonecznego. Powinno się chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, osłaniając ją odzieżą lub stosując wysokie filtry ochronne. Ponadto unikać wychodzenia na zewnątrz w okresie największego nasłonecznienia, a więc między godz. 11 a 15.

Oczywiście w przypadku nadwrażliwości opalanie na słońcu jest przeciwwskazane. Jednak w celu uściślenia wywiadu i wykonania ewentualnych badań dodatkowych  dla postawienia prawidłowej diagnozy należy udać sie do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie