Co się dzieje z moją piersią?

Witam.

Mam 16 lat. Dwa dni temu poczułam miejscowy ból na skórze piersi, 2 cm od sutka. Wieczorem okazało się, że miejsce te jest opuchnięte, zaczerwienione i, gorące - dało się wyczuć dość spory guzek, a przy jego naciśnięciu ból. Dodatkowo tego samego dnia pojawiła mi się gorączka - 37 stopni - która to się utrzymuje. Drugiego dnia zauważyłam, że owy powiększony guzek znikł, ale wciąż w tym miejscu utrzymuje się opuchlizna, zaczerwienienie i ocieplenie - boli troszkę mniej. Co to może być? Zaznaczam, że nie mam dzieci.

POMOCY.

Witam serdecznie.

Z opisu wygląda na stan zapalny piersi. Najczęściej zapalenie piersi dotyczy kobiet w okresie laktacji, natomiast może się także zdarzyć u kobiet, które nie karmią. Ze względu na obecność objawów ogólnych (gorączka), uważam, że konieczne jest aby pierś obejrzał lekarz (może być pediatra lub lekarz rodzinny) i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie