Co się stanie jezeli chirurg usunie wyrostek mimo obecności nacieku?

Witam. Pytałem o to poprzednio ale nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi więc zapytam raz jeszcze: Co się stanie jezeli chirurg usunie wyrostek mimo obecności nacieku(plastronu). Czy konieczne jest wtedy podawanie antybiotyków? Czy da się taki naciek jakos przeoczyc niezauważyc czy raczej nie ma takiej możliwości? Proszę o konkretną odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej powinien zauważyć . Jeżeli zostanie stwierdzony to zależy od warunków i czy można operować decyduje chirurg podczas operacji . Antybiotyki sadze ze powinny być zastosowane