Czy ciągły nawrotowy lekki stan zapalny wyrostka może upośledzać pracę trzustki?

Witam.okolo 2 lat temu miałem operację usunięcia wyrostka.od tamtego czasu mam wzdęcia biegunki i..wysoki cukier.okazalo się że nie usunięto mi całego wyrostka.zostalo 2-3 cm.wynik po kontraście.I pierwsze pytanie: czy jest to ewidentny błąd lekarski? Operacja przy silnym stanie zapalnym i perforacji.A drugie pytanie :Czy ciągły nawrotowy lekki stan zapalny wyrostka( ok 1,5 roku) może upośledzać pracę trzustki.

Lek. Tomasz Budlewski

Stan zapalny jeśli nawraca to czy nie było kwalifikacji leczenia operacyjnego ? Sadze ze wtedy w czasie operacji były takie warunki a nie inne wiec możliwe to było postepowanie optymalne