Co spowodowało epizod migreny z aurą?

Dzień dobry, Mam 25lat, kobieta, 53kg/ 162cm. Od 16roku życia wykryte kamienie na nerkach wielokrotnie rozbijane lub usuwane operacyjnie. Obecnie bez zlogów ale mam nadciśnienie z tego co zaobserwowałam coraz wyższe z roku na rok. Jestem aktywna fizycznie, zdrowo się odżywiam, rzuciłam palenie, odstawilam leki antykoncepcyjne, a mimo to ostatnio miałam silną migrene z aurą pierwszy raz w życiu i od tamtej pory czuje stale ucisk w głowie. Ciśnienie nawet 170/110. Co to może być?

Witam!
Lekarz POZ - leczenie nadciśnienia, z tym nie ma żartów. Wskazana konsultacja neurologiczna, RM głowy, EEG. Może ból jest charakteru napięciowego. Jedno jest pewne - wymaga Pani dokładnej diagnostyki!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Migrenę z aurą można rozpoznać przy powtarzających się napadach bólów głowy, a pani pisze o pierwszorazowym bólu głowy. Radziłbym skonsultować się z neurologiem.Konieczne oczywiście leczenie nadciśnienia. Jeśli rzeczywiście potwierdzi się migrena to na nadciśnienie najkorzystniej byłoby zastosować leki z grupy beta - blokerów. Może pomóc na nadciśnienie i na napady migreny.