Co spowodowało skok wysokiego ciśnienia?

Witam Tata miał ciśnienie 283/189 trafił do szpitala . Nie mogę nigdzie znaleść co mogło byc przyczyna i co powoduje tak wysokie ciśnienie czy każdy człowiek może wytrzymać takie ciśnienie ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko stwierdzić, może miał udar? Może się zdenerwował? Wyrzut hormonów? W szpitalu na pewno będa starali sie znaleźć przyczynę.
Pozdrawiam