Co stosować na ataki bólu po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

WITAJ JESTEM JUŻ 5 MIESIĘCY PO WYCIĘCIU LAPAROSKOPOWYM WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO I PRZYZNAJE ŻE OSTATNIO JAKIEŚ 2 TYGODZNIE JEM JUŻ WSZYSTKO A PRZEDEWSZYSTKIM SAŁATKI I SURÓWKI I Z TĄ MOJE PYTANIE BO DZISIAJ MIAŁAM ATAK TAK JAK PRZY WORECZKU ŻÓŁCIOWYM I CO MÓGĘ WZIĄŚĆ ŻĘBY MI ULŻYŁO DODAM JESZCZE ŻE 2 RAZY PRZY TYM WYMIOTOWAŁAM

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Mało informacji:(
Przyczyn dolegliwości może być kilka - 'grzechy' żywieniowe. Proszę do sałatek nie używac jeszcze roślin strączkowych.
Dieta powinna być lekkostrawna, proszę wyeliminować tłuste sery, tluste mleko.
Niepokojące są wymioty.Polecam wizytę u lekarza celem wykluczenia torbieli lub obecnośc kamieni w drogach żółciowych.

pozdrawiam