Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zmiany na skórze twarzy powinien ocenić specjalista dermatolog podczas bezpośredniej wizyty. Taka ocena umożliwi wdrożenie właściwego leczenia.

0

Dzień dobry,

Przede wszystkim zalecam konsultację ze specjalistą. Dopiero po obejrzeniu zmian "na żywo "można wdrożyć właściwą formę leczenia. Jeśli tak jak Pani opisuje jest to faktycznie rumień, należy mieć świadomość, że ani kremy ani suplementacja, nie spowoduje zamknięcia już powstałych teleangiektazji.
W tym celu rekomenduje zabiegi laserowe. Śmiało mogę polecić laser Gemini, który działając na zasadzie selektywnej fototermolizy, likwiduje zmiany naczyniowe bez uszkodzenia otaczających tkanek.
Należy też zwrócić uwagę na właściwą pielęgnacje. Cera z problemami naczyniowymi jest bardzo wymagająca i trzeba o nią dbać ze szczególną troską. Delikatna pianka myjąca, bezalkoholowy tonik i łagodzący krem to podstawowy "niezbędnik". Po takie produkty najlepiej udać się do dobrego gabinetu kosmetycznego bądź apteki - są to miejsca, gdzie z pewnością można też liczyć na fachową pomoc w doborze kosmetyków.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy