Co stosować na zapalenie błony śluzowej żołądka?

Witam. Od jakiś 5 lat mam problemy z żołądkiem i jelitami, nieregularne wypróżnienia, luźniejsze stolce (czasem z jakimiś resztkami ziaren itp), codzienna zgaga, palenie głownie po przebudzeniu, dyskomfort jamy brzusznej. Miałem robione usg jamy brzusznej, sigmoidoskopie, gastroskopie, badania krwi, moczu i jedynie co wykryto to zapalenie błony śluzowej. Reszta wszystko ok, brałem przeróżne leki ale poprawy nie widać za bardzo, co mogę teraz dalej zrobić? czy jakies kolejne badania są wskazane? Żadnego spadku masy ciała nie ma, wymiotów i krwawień też nie. Uprawiam sport, biegam, pływam ale ten dyskomfort jest już bardzo uciążliwy i utrudnia funkcjonowanie. Pozdrawiam i proszę o rzetelną poradę.

W takim wypadku najlepiej, żeby Pana leczeniem zajął się gastroenterolog. Myślę, że to tylko kwestia odpowiedniego doboru leków i diety, aby móc złagodzić znacznie Pana dolegliwości.