Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co świadczy o śladzie ketonów w moczu?

Witam chciałem się dowiedzieć co świadczy o ślad ketonów w moczu. Nabloniki płaskie nieliczne,pasma śluzu liczne. USG wykazało miedniczka prawa szersza niż lewa AP.18.8mm podłożenie 24.5mm. miesiąc temu miałem zator moczu kilkuminutowy. Ból przy odowaniu moczu i bilaly śluz w nim. Aktualnie odczuwam bol z prawej strony okolicy nerki. Lekarz powiedział ze winiki ok ze bol za jakiś czas przestanie. Moje pytanie czy te substancje w moczu i wieksza miedniczka to tylko skutek uboczny wydalenia kamien
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Tak, to może być następstwo wydalenia kamieni moczowych. Trzeba sobie też zdawać sprawę z tego, że ciała ketonowe mogą także pojawiać się w moczu po dłuższym okresie bez spożywania pokarmów.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy