Co to jest i jak się zaraziłem?

Wczoraj zauważyłem czerwone krostki z białymi główkami na napletku. Mam stałą partnerkę i nie używamy prezerwatyw. Ona narzeka na swędzenie i pieczenie pochwy. Czy ona mnie zaraziła i jak ona się zaraziła? Ja jestem pewien, że to ona, bo jej nie zdradziłem. Co mogą oznaczać takie krostki i czy to oznacza, że moja partnerka ma inne kontakty seksualne z innymi mężczyznami?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawy, które Pan opisuje, rzeczywiście mogą sugerować infekcję grzybiczą, jednak żeby to potwierdzić konieczna jest wizyta u lekarza (rodzinnego lub dermatologa, w przypadku partnerki ginekologa).

Do rozwoju grzybicy najczęściej dochodzi podczas spadku odporności (na przykład  podczas infekcji, po stosowaniu antybiotyków, gdy występują zaburzenia hormonalne). Niekoniecznie dochodzi do niego podczas kontaktu seksualnego, przyczyną może być nadmierne namnożenia grzybów prawidłowo występujących w naszym organizmie właśnie podczas spadku odporności.

Zachęcam do wizyty u lekarza, który będzie miał możliwość zbadania.

Jeżeli rozpoznanie grzybicy potwierdzi się, konieczne będzie różnoczesnwe leczenie zarówno Pana, jak i partnerki.

Pozdrawiam.