Co to za dziwne krosty na pochwie?

Witam. Mam 17 lat. Od dłuższego czasu mam dziwne krosty na pochwie. Byłam z tym u lekarza, kazał mi to wyciskać i powiedział, że jest to coś, czym mogłam się zarazić np. w miejskiej toalecie. Powiedział też, że nie ma na to żadnej maści ani nic tylko trzeba to wygnieść, ale to zaniedbałam. Na początku te krosty były bardzo małe i praktycznie w ogóle ich nie zauważyłam, jakiś czas temu zorientowałam się, że są bardzo duże i nieestetycznie wyglądają. Gdy próbowałam je wycisnąć to leci już tylko krew. Jeszcze na samym początku było takie coś białe. Często też swędziały mnie okolice intymne i to bardzo. Boję się, że to może być coś poważnego bo w ogóle mi to nie schodzi, tylko wręcz odwrotnie. Krosty wyglądają jak pryszcze na twarzy i są naprawdę duże. Co mogę z tym zrobić? Czy jest może jakaś maść na to albo jakiś inny sposób żeby to zniknęło?
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną dolegliwości może być między innymi infekcja wirusowa lub bakteryjna. Jeżeli do tej pory zmiany nie ustąpiły najprawdopodobniej konieczne jest włączenie leczenia. Niestety bez badania i dokładnego zebrania wywidu nie da się postawić rozpoznania i włączyć skutecznego leczenia. Konieczna jest wizyta u lekarza - może Pani skorzystać z pomocy ginekologa lub dermatologa.
Zmian proszę nie drażnić i nie wyciskać.

Jeżeli depiluje Pani okolice intymne proszę spróbować zmienić sposób usuwania owłosienia. Również podrażnienie podczas depilacji może powodować powstawanie zmian.

Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam