Co znaczą dwie strefy płynowe widoczne w usg jamy brzusznej?

Dzień dobry miałam wykonywane usg jamy brzusznej.I w topografii jajnika prawego uwidoczniono dwie okrągłe strefy płynowe średnicy 13 i 20mm proszę mi powiedzieć co to może być,ponieważ się denerwuje a lekarza mam dopiero pod koniec miesiąca.w dniu badania byłam w 14-stym dniu cyklu.Dziękuję

Takie zmiany w rzucie prawego jajnika w badaniu USG jamy brzusznej mogą świadczyć o występowaniu drobnych torbieli. Aby konkretnie stwierdzić czy rzeczywiście są to torbiele należałoby wykonać badanie USG przezpochwowe.