Co oznacza wynik USG jamy brzusznej i przydatków?

Dobry wieczór .Proszę mi odpowiedzieć tak naj najbardziej wiarygodnie co oznacza badanie przez usg jamy brzusznej .Wykazało taki opis W rzucie prawych przydatków niejednorodna zmiana ok. 28x 38mm,częściowo upłyniona z grubościanną przegrodą . Prosze mi opisać co to oznacza czy mam sie mocno martwić!! Z góry dziękuje .

Taki wynik USG jamy brzusznej wskazuje na podejrzenie występowania dużej, niejednorodnej torbieli w zakresie prawego jajnika. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem, który wykona przezpochwowe USG celem pogłębienia diagnostyki.

To torbiel jajnika prawego. Najprawdopodobniej do leczenia chirurgicznego - jeśli możliwe to drogą laparoskopową. Sama torbiel lub jajnik wraz z torbielą może podkręcać się i dawać dolegliwości.