Co znaczą nieregularne zagęszczenia pasmowato-plamiste w polach dolnych obu płuc?

OPIS BADANIA: Przepona o odcinkowo zatartych zarysach - bardziej po str. lewej. Lewy kąt przeponowo - żebrowy zatarty, częściowo przymglony - zrosty? płyn? Nieregularne zagęszczenia pasmowato - plamiste w polach dolnych obu płuc nasilone po str. lewej - zmiany naciekowo - niedodmowe? - dalsza diagnostyka. Sylwetka serca w normie rtg. Wnęki zagęszczone. co oznacza ten opis badania ?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez danych klinicznych ciezko się wypowiedzieć proszę koniecznie udac się do lekarza kierującego na badania sadze ze konieczna będzie dalsza diagnostyka