Co oznaczają bliznowate zmiany pozapalne we wnękach i w polach środkowych płuc?
Witam, proszę o informację co może oznaczać wynik badania RTG klatki piersiowej: W okolicy nadprzeponowej lewej skąpe, pasmowate zmiany zapalne. Spłycenie kątów przeponowo-żebrowych-zrosty. Bliznowate zmiany pozapalne we wnękach i w polach środkowych płuc. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, miernie rozedmowe. Jestem po usunięciu czerniaka i co roku wykonuję badanie rtg, natomiast po raz pierwszy w opisie pojawiło się to pierwsze zdanie. Pozdrawiam Wiola

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Czy teraz są jakieś objawy? Opisano zmiany zapalne aktywne oraz pozostałości po przebytych chorobach płuc . Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam