Co oznaczają bliznowate zmiany pozapalne we wnękach i w polach środkowych płuc?

Witam, proszę o informację co może oznaczać wynik badania RTG klatki piersiowej: W okolicy nadprzeponowej lewej skąpe, pasmowate zmiany zapalne. Spłycenie kątów przeponowo-żebrowych-zrosty. Bliznowate zmiany pozapalne we wnękach i w polach środkowych płuc. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, miernie rozedmowe. Jestem po usunięciu czerniaka i co roku wykonuję badanie rtg, natomiast po raz pierwszy w opisie pojawiło się to pierwsze zdanie. Pozdrawiam Wiola

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy teraz są jakieś objawy? Opisano zmiany zapalne aktywne oraz pozostałości po przebytych chorobach płuc . Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam