Co znaczą pęcherzyki wypełnione krwią na wardze sromowej?

Witam. Dwa dni temu zauważyłam pęcherzyki (mniejszy i większy) wypełnione krwią na wardze sromowej mniejszej od wewnętrznej strony. lekko swędziały ale nic poza tym. Na następny dzień ten większy jakby pękł i wewnątrz niego pojawiło się coś na kształt rozmokniętej rany, a ten mniejszy zmienił barwę na białawą. Kolejnego dnia znalazłam więcej białych krosteczek bliżej ujścia pochwy i jakby przeniosły się na drugą wargę. Przez cały czas okropnie swędzą i czuję dyskomfort podczas chodzenia czy siedzenia. Dodam że mam 19 lat, dbam o siebie, nigdy nie współżyłam seksualnie i raczej nie korzystam z publicznych toalet. Myślałam że może to być opryszczka bo słyszałam o przypadkach przeniesienia opryszczki wargowej, jednak nawet tej nie miałam przez ostatnich kilka miesięcy. Bardzo Proszę po pomoc, najbliższy termin do ginekologa dopiero za dwa tygodnie.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy wskazują na infekcję wirusową. Może Pani zastosować przeciwzapalny preparat dopochwowy dostępny bez recepty. Wizyta u ginekologa również będzie konieczna. Pozdrawiam!