Co znaczą pojawiające się krostki na twarzy?

Witam serdecznie mam problem z twarza od paru miesiecy wychodza mi krostki na twarzy i co zejda nastepne sie pojawiaja na brodzie najbardziej na okolicach czola i policzkach uzywam, polskiego tribiotyku i benzacne lek na tradzik nigdy nie wychodzily mi zadne krostki mysle ze mi jest potrzebny antybiotyk doustny lub masc o silniejszym dzialaniu czy moga mi panstwo cos doradzic bardzo prosze o pomoc
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Witam serdecznie

Najbardziej prawdopodobne są dwie jednostki chorobowe trądzik zwykły i trądzik różowaty. Trądzik różowaty ogranicza się bardziej do centralnej części twarzy. Choroby leczy się inaczej dlatego zalecam kontrolę u lekarza dermatologa w celu zróżnicowania choroby i włączenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam
Michał Rożalski
spec. dermatolog

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy