Co znaczą takie bóle w mosznie?

Witam. Co jakiś czas, mam dość mocne bóle w mosznie. Zwłaszcza w prawym. To ból nie tyle samego jądra a bardziej tych przewodów z niego wychodzących. Po prawej stronie moszny niemal nie można dotknąć. Czy są na to jakieś metody? Jak zapobiegać temu żeby tak się robiło? Poprzednim razem byłem u urologa i stwierdził na zdjęciu że robią się jakieś zatory. Czy można temu przeciwdziałać w jakikolwiek sposób? Czy może jakis sposób operacyjny? Mówiąc wprost chciałbym się tego pozbyć albo chociaż zminimalizować częstotliwość tych problemów. Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o radę. Cokolwiek co mogłoby pomoc. Górnej części prawego jądra nie da się dotknąć. Dodam jeszcze, że Rok temu miałem wazektomię.

Warto skonsultować się z lekarzem, który wykonał zabieg wazektomii. Często jednak takie dolegliwości mają inne źródło. Zwykle ból po wazektomii trwa krótko i zmniejsza się z czasem aż całkowicie zaniknie. Przyczyną ciągłego, na stałym poziomie lub nasilającego się bólu mogą być np. żylaki powrózka nasiennego. Inne (poza Wazektomią) operacje tej okolicy a także przebyte urazy też mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Warto wykonać USG moszny i sprawdzić czy nie ma tam obecnego krwiaka. Obecność krwiaka mogła by się wiązać z przebytą wazektomią. czasami pomagają niesterydowe leki przeciwzapalne np. Ibuprofen.

Pozdrawiam

Robert Kulik