Co znaczą tętnice koła Willis’a i wewnątrzmózgowe bez widocznej malformacji?

Dzień dobry, Poł roku temu tomografia głowy z kontrastem pokazała małego tętniaka. Neurochirurg zlecił powtórzenie i wyniki prezentują się następująco: Forma fenestracji utworzona przez TT kręgowe. Lejkowate odejście gałęzi czołowej od t. łączącej przedniej. Tętnice koła Willis’ a i wewnątrzmózgowe bez widocznej malformacji. Niestety niewiele z tego rozumiem, a na wizytę u lekarza muszę długo czekać. Dziękuję.

Witam!
Mózg zaopatrywany jest w krew przez dwie tętnice szyjne wewnętrzne i dwie tętnice kręgowe. Dla bezpieczeństwa natura utworzyła na podstawie mózgu koło Willis'a - w razie słabszej dostawy z którejkolwiek tętnicy, pozostałe mogą, do pewnych granic, to zrekompensować! Bez widocznej malformacji oznacza, że naczynia nie tworzą nieprawidłowych struktur.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.