Co znaczą wyniki aTPO i ATG?

Witam serdecznie Ostatnio robiłam sobie dodatkowe badania prywatnie ,kiedyś zalecone od endokrynologa ATPo wynik 600 ,ATG wynik 536 także przy tym i wyszło mi TSH 5,600 .Nadmieniam ,że biorę już 7 mies eutyrox N75.Mam pytanie co mogą znaczyć te wyniki AtPO i Atg ?Czy wyszły one źle według lekarzy specjalistów ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam

Dobry wieczór,

Wyniki o których Pani pisze to przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej i przeciwko tyreoglobulinie. Nie wdając się w zbędne szczegóły ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, a dokładniej chorobę Hashimoto. Wysokiego stężenia przeciwciał nie leczy się, za to należy skutecznie leczyć niedoczynność tarczycy. W Pani wieku najlepiej byłoby, gdyby TSH oscylowało między 1 a 1,5, a przynajmniej < 2,5.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz