Co znaczą wyniki badania krwi na ryzyko zespołu Downa i Trisomy?

Witam serdecznie, Mam 29lat i jestem w 16 tygodniu ciąży. W 14 tyg ciąży miałam badanie krwi na ryzyko zespołu Downa i Trisomy 18. Dziś otrzymałam wyniki ale podane w skali. Ryzyko Downa 1 do 830, ryzyko Trisomy18 to 1 do 3,600. Jestem w UK więc ta skala nic mi nie mówi. Podana jest również informacja " the screening cut-off used in the Quadruple test is 1in 150."Dodam że na badaniach prenatalnych niczego się nie dowiedziałam ponieważ dzidziuś był uparty i nie chciał się obrócić do pomiaru. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki oznaczają że ryzyko zespołu Downa wynosi 1 na 830 urodzonych dzieci, a trisomii 18 1 na 3 600 urodzonych dzieci. Jest niższe niż populacyjne, czyli wyniki są dobre.
Pozdrawiam