Co znaczą zmiany degeneracyjne krążka międzykręg. L5/S1 pod postacią redukcji?

Proszę o odczytanie badania RM :Zmiany degeneracyjne krążka międzykręg. L5/S1pod postacią redukcji wys. i intens. sygn. w obrazach T2zależnych(Dehydratacja)Przykrążk. obszary trzonów kr. L5iS1 z obszarami zwyrod. tłuszczowego szpiku kostnego(MODIC t.II). widoczny jest symetryczny Bulding-disc k.miedzykr. wypuklaj. sie na głęb.\R\5mm model. wor. oponowy i obustronn. zwężając swiatł. otwor. miedzykr. z cechami potencjalnego konfliktu z korz. rdzeniowymi Nie stwierdza sie cech scenozy i otw. między

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany zwyrodnieniowe ogólnie rzecz ujmując konieczna konsultacja lekarza neurochirurga