Co znaczą widoczne zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L5/S1 wyrażone jego dehydratacją i obniżeniem?

Witam. Wczoraj odebrałem, wyniki rezonansu kręgosłupa ledźwiowego. Czy z tym udać się od razu do neurochirurga? Dodam, że ból mam silny i drętwienie lewej kończyny do stopy. Oto opis: adanie MR kręgosłupa LS uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy (w pozycji leżącej).W badaniu widoczne zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L5/S1 wyrażone jego dehydratacją iobniżeniem.Na poziomie L4/L5 widoczna jest szerokopodstawna centralna wypuklina krążka z uciskiem workaoponowego bez cech ucisku struktur nerwowych.Na poziomie L5/S1 widoczna jest centralnolewoboczna protruzja krążka średnicy około 12mm silnieuciskająca worek oponowy oraz lewy korzeń S1 w znacznie zwężonym świetle lewego zachyłka bocznego.Nie stwierdzam wypuklin krążków na pozostałych poziomach.Nie stwierdzam cech stenozy kanału kręgowego.dyskretne zmiany degeneracyjne o typie spondylosis deformans z brzeżną osteofitozą trzonów kręgowych.Trzony kręgowe prawidłowej wysokości, bez zmian ogniskowych.Otwory międzykręgowe wolne.Stożek końcowy rdzenia kręgowego i włókna ogona końskiego bez zmian patologicznych

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza neurochirurga i ustalenie dalszego postępowania