Co znaczy dyskopatyczne obniżenie wysokości tarcz międzytrzonowych c4/c5?

Witam. Odebrałam wynik z rtg kręgosłupa odcinka szyjnego. Opis brzmi. Wygładzenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Dyskopatyczne obniżenie wysokości tarcz miedzytrzonowych c4/c5. Wtórna osteofitoza krawedzi tylnych sąsiadujących trzonów kręgów c4 i c5 do światła kanału kręgowego. Co dalej? dodam że bardzo drętwieją mi ręce oraz mam zawroty głowy. Czy to może mieć z tym zwiazek?

Witam!
Mamy dwie fizjologiczne lordozy, czyli krzywizny skierowane łukiem do przodu (szyjną i lędźwiową), oraz dwie fizjologiczne kyfozy, czyli krzywizny skierowane łukiem do tyłu (piersiową i krzyżową). Do spłycenia lub wyprostowania tych krzywizn dochodzi s warunkach chorobowych. "Dyskopatyczne obniżenie tarcz międzytrzonowych C4/C5" czyli dyskopatia - obniżenie krążka międzykręgowego. Wymaga to dalszej diagnostyki, konsultacji neurochirurga i rehabilitacji.
Pozdrawiam
W. Luczkowski.