Co znaczy, jeśli płyn wypełniający torbiel przekształcił się w galaretę?

Witam, mam 52 lata. Opis badania wygląda tak: w badaniu USG oba sutki o nieregularnej budowie miąższu z cechami stłuszczenia zrazików gruczołowych. W sutku prawym na pograniczu kwadrantów bocznych na godz. 9 uwidacznia się guzek dysplastyczny - cysta o nierównych obrysach, wielkości 10 x 8 mm, oraz w kwadrantach górnych pojedyncza cysta przewodowa, 4 mm średnicy. Sutek lewy bez zmian ogniskowego naciekania oraz ognisk dysplastycznych. Okoliczne węzły chłonne pachowe niepowiększone. W piątek byłam u lekarza, który wykonał mi biopsję, jednakże stwierdził, że płyn wypełniający torbiel przekształcił się w galaretę. Co to oznacza? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,

Torbiele piersi zazwyczaj są zmianami łagodnymi. Jednakże u Pani, sądząc po opisie USG guzek/torbiel budzi podejrzenie. Jeżeli chodzi o wynik biopsji - trudno mi powiedzieć co dokładnie lekarz miał na myśli. Torbiel zwykła bywa wypełniona płynem łatwym do aspiracji strzykawką, treść galaretowata może budzic podejrzenie onkologiczne.

Uważam, że powinna Pani zdecydować się na wycięcie guzka/torbieli co pozwoliłoby na werefykację drogą histopatologiczną i odpowiedź na pytanie, czy nie jest to jednak zmiana złośliwa.

Pozdrawiam serdecznie