Torbiel piersi z przegrodami wewnętrznymi a nowotwór
CZY TORBIEL Z PRZEGRODAMI WEWNĘTRZNYMI MOŻE PRZEKSZTAŁCIĆ SIĘ W RAKA? Mam 41lat.w grudniu ubiegłego roku w listopadzie miałam biopsję torbieli w lewej piersi. w kwietniu tego roku byłam na usg i okazało się że torbiel nada jest tylko mniejsza ale z przegrodami wewnętrznymi. bardzo mnie to niepokoi i biję się iść na kolejne usg. Proszę mi powiedzieć czy istnieje ryzyko że może przekształcić się to w coś złośliwego?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców
Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.
Witam serdecznie. Torbiel piersi jest zmianą łagodną, wynikającą z wahań poziomu hormonów. Jej przekształcenie w zmianę złośliwą jest statystycznie bardziej prawdopodobnej, niż normalnej zdrowej tkanki piersi. Większość tego typu zmian nigdy nie przekształci się jednak w raka. Nie mniej jednak konieczna jest systematyczna kontrola ultrasonograficzna i obserwacja zmiany.