Co znaczy mój opis MR głowy?

Witam, mam 46lat. Opis MR:Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach FSE, w obrazach T1/T2-zaleznych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI. w BADANIU STWIERDZA SIĘ:Podwyższenie sygnału w obrazach T2 i FLAIR wokół układu komorowego. Ponadto nie stwierdza się zmian ogniskowych w obu półkulach mózgu, móżdżku i pniu mózgu. Układ komorowy nieposzerzony,symetryczny. Zaznaczę, że od kilku lat boli mnie głowa. bóle są coraz częstsze. Występują w okolicy przedniej czoła i skronie. Ból trwa 2-3 dni i zdarzają się ok. 2-3 razy w miesiącu. Były też zaburzenia widzenia(niewyraźny obraz), ale to sporadycznie. Co to może być? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Opis Pańskiego badania MR głowy w zestawieniu z dolegliwościami, które Pan zgłasza, określa się mianem Leukoarajozy, której cechy to właśnie podwyższenie sygnału w obrazach T2 i FLAIR wokół układu komorowego. Zaistnienie tego schorzenia mózgu jest często wtórne, jako konsekwencja uogólnionej choroby naczyniowej, zwłaszcza w postaci nadciśnienia tętniczego i miażdżycy. Bóle głowy, które Panu dokuczają wskazują na duże prawdopodobieństwo wahań, okresowych zwyżek ciśnienia tętniczego krwi, kiedy to następują również przemijające zaburzenia ostrości widzenia. Celowe byłoby poddanie się całodobowemu badaniu ciśnienia krwi ( Holter ABP ). Dążąc do leczenia i poprawy stanu zdrowia należałoby skoncentrować się na eliminacji czynników ryzyka ogólnoustrojowych chorób naczyniowych, w tym zadbać o prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. Należy porozumieć się z lekarzem rodzinnym, jak również zaplanować konsultację u specjalisty neurologa, który rozważy, czy brak jest o wiele rzadziej spotykanego stanu obecności Leukoarajozy na wskutek podwyższonego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego ( czyli tzw. zespołu rzekomego guza mózgu ). Istnienie samej Leukoarajozy nie stanowi zagrożenia przy założeniu, że zidentyfikowało się i stara się usunąć jego pierwotną przyczynę.