Co znaczy obraz kręgosłupa i struktur wewnątrzkanałowych bez widocznych zmian?

Witam W związku z bólami kręgosłupa zostałam wysłana na MR.W opisie: w trzonie kręgu L2 widoczne jest okrągłe ognisko hiperintensywne w obrazach T1 I T2 zależnych , wielkości 1,4 cm, przemawiające za naczyniakiem. Nie stwierdza się cech wypukliny, stenozy kanału i otworów międzykręgowych, zwyrodnienia krążków międzyżebrowych, ani przebudowy kostnej w przedstawionym odcinku kręgosłupa.Wnioski:Naczyniak trzonu L2. Obraz kręgosłupa i struktur wewnątrzkanałowych bez widocznych zmian. Proszę o pomoc

Wydaje mi się że w samym badaniu obrazowym nie ma nic niepokojacego, struktury stawowe są w dobrej kondycji, natomiast wspomniany naczyniak jest strukturą ktora zazwyczaj nie daje żadnych objawów. Być moze jednak to struktury tkanki miękkiej takie jak mięśnie i powiez generuje ból, a te w samym MRI nie są oznaczane. Pozdrawiam Starzyk Damian www.rebalance.pl