Czy z podanym opisem mogę wykonywać ćwiczenia rozciągające kręgosłup?

Witam, chciałbym uzyskać informację czy z podanym opisem mogę wykonywać ćwiczenia rozciągające kręgosłup, wzmacniające mięśnie gładkie oraz czy powinienem pozostać na zwolnieniu lekarskim. Wizytę u ortopedy mam dopiero za 10 dni a chciałbym ten czas wykorzystać. Dodam że przy dłuższym pozostawaniu tej samej pozycji mam uczucie spięcia, ból mięśni wokół kręgosłupa. Poniżej przedstawiam opis rezonansu magnetycznego. Niewielkie osteofity krawędzi trzonów kręgowych. Drobne ogniska zwyrodnienia tłuszczowego szpiku kostnego w trzonach. Poza tym wysokość, kształt i sygnał trzonów kręgowych prawidłowe. W trzonie L2 możliwość naczyniaka 9mm. Zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego TH5-TH6. Obecności dokanałowych wypuklin krążków nie stwierdza się. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Rdzeń kręgowy ma prawidłowy sygnał.

OPIS MRI : opis rezonansu magnetycznego. Niewielkie osteofity krawędzi trzonów kręgowych. Drobne ogniska zwyrodnienia tłuszczowego szpiku kostnego w trzonach. Poza tym wysokość, kształt i sygnał trzonów kręgowych prawidłowe. W trzonie L2 możliwość naczyniaka 9mm. Zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego TH5-TH6. Obecności dokanałowych wypuklin krążków nie stwierdza się. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Rdzeń kręgowy ma prawidłowy sygnał. NIEWIELKIE ZMIANY
WAŻNE OBJAWY NEUROLOGICZNE ! Czy występują dolegliwości bólowe?? Jaki tryb życia, pracy? Jaka aktywność fizyczna? Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia ??
Do oceny klinicznej po pełnej konsultacji , po badaniu,
po ocenie objawów Pacjenta
OPIS :
Trudno powiedzieć bez obejrzenia Pacjenta ! Konieczna pełna konsultacja!, Pozdrawiam. Zapraszam