Jak interpretować wynik RM kręgosłupa u 30-latka?
Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa TH: drobne dziobiaste wyciągnięcia krawędzi przednio-bocznych trzonów w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego. Cech wypuklin tarczy międzykręgowej nie stwierdza się. Obniżenie krążków międzykręgowych C6/C7 i Th5/Th6- zmiany degeneracyjne. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych i bez cech ucisku. Sygnał szpiku kostnego zachowany prawidłowo.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
A jakie dolegliwości ? Konieczna łączna ocena zmian opisywanych powyżej z objawami klinicznymi konieczna wizyta u lekarza zlecającego powyzsze badanie