Co znaczy podejrzenie Cytolitic vaginosis?

Proszę o interpretację badania bakteriologicznego dróg rodnych: Wyhodowano: 1. Lactobacillus sp. [ ] Nabłonki: wlk. 1-2 wpw Leukocyty: 0-1 wpw Pałeczki kwasu mlekowego: Grzyby drożdżakopodobne: (-) nb Podejrzenie Cytolitic vaginosis /CV/ Uwagi: CV - przy objawach klinicznych manifestujących się biało-szarą serowatą wydzieliną i pH 4-4,5

Lek. Wojciech Zygmunt

Rozpoznanie przemawia za waginozą bakteryjną - czyli nadmiernym rozrostem prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Ginekolog powinien przepisać odpowiednie leczenie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.