Co znaczy rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału?

Beata75 Witam serdecznie proszę o opinię na temat mojego rezonansu kregosłupa szyjnego.Wyrównanie fizjologiczne lordozy szyjnej.miernego stopnia zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgów szyjnych,głównie pod postacią konwersji szpiku.Tarcza miedzykregowa C5/C6 o obnizonym sygnale w sekwencji SE/T2,jakw przypadku zaburzeń uwodnienia.Widoczne również niewielkie obnizenie wysokości tej tarczy.Pozostałe tarcze miedzykregowe szyjnego odcinka oprawidłowej intensywności sygnału i prawidłowej wysokości.Na poziomie C5/C6 widoczna centralno-prawoboczna wypuklina tylna,znosząca po stronie prawej przestrzeń płynową przedrdzeniową ,uciskająca worek oponowy i nieznacznie modelująca rdzeń kręgowy.Na tym poziomie widoczne również obustronne zwężenie zachyłków bocznych,zaznaczone w większym stponiu po stronie prawej.Na poziomie C6/C7 widoczna centralna wypuklina tylna,odcinkowo zwężając przestrzeń płynowąprzedrdzeniowąi uciskająca worek oponowy.Zachyłki boczne kanału kręgowego na tym poziomie prawidłowe.Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału-przestrzeń płynowa zardzeniowa zachowana.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i konsultacja , po bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć