Co znaczy silne kłucie w okolicach serca?

Witam. Ostatnio nagle się przebudziłem (w sobotę 11.11 o 3 rano) z silnym kłuciem w okolicach serca. Zawsze mam ciśnienie w graniach 110/80 puls 65-80 a tym razem miałem 135/95 puls 188. Zdarzyło mi się to 2 raz tylko że tym razem było to o wiele silniejsze. Zaczęło mi się robić strasznie słabo, duszno, nie mogłem złapać powietrza czasami, cały się trzęsłem oraz robiło mi się gorąco. Trwało to około godziny. Śpię przeważnie 5-6h i czasami odsypiam z 3h w dzień jeżeli czuję zmęczenie. Często się denerwuję oraz zdarzają się dni że jestem jakby "ogłupiony". Czym to mogło być spowodowane oraz czy to świadczy o czymś poważnym?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego i zapis ekg , być może warto będzie założyć holtera ekg na 24 godz lub z monitorowaniem zdarzeń