Co znaczy taki guzek w miejscu afty?

Witam, na wysokości 4/5 zęba zrobiła mi się afta z boku języka. Bolała mnie około 3 dni smarowalem sacholem i przestało bolec oraz lekka twarda gulka zniknęła. Aktualnie nie czuje żadnego bólu żadnych dużych gulek z boku języka ani nic się nie dziele. Lecz została mi biały malutki guzek wielkości około 1mm w miejscu tej afty. Czy to normalne? Rzadko miewałem afty dlatego pytam czy to samo zejdzie czy skontaktować się z lekarzem. Ten malutki guzek nie jest wyczuwalny językiem lecz palcem przejeżdżając lekko po języku czuć taki twardszy punkt o białym zabarwieniu. Myśle ze nje ma się czym przejmować ale prosiłbym o odpowiedz czy to normalne ze od tego aż przestało bolec mogło coś pozostać i jak głupi to może się utrzymać?

Błona śluzowa do pełnego wygojenia potrzebuje czasu. Afta jest ubytkiem w błonie śluzowej, w trakcie jej gojenia dochodzi do odbudowy warstwy śluzówki, co może objawiać się inną strukturą tej części. Przy okazji najbliższej wizyty u stomatologa warto skonsultować to miejsce. Pozdrawiam