Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy ten język geograficzny?

Dlaczego pojawia mi się język geograficzny, po bokach mosznowy. Co jakiś czas mi się to pojawia, zazwyczaj zaczyna się od czubka języka jako czerwona plamka, trochę piecze i pobolewa jak po delikatnym poparzeniu. Aktualnie cały język zrobił się taki po zjedzeniu chipsów. Czy jest to możliwe od jakiejś alergii na niektóre substancje, na jakieś jedzenie? Można to ograniczyć w domowym zakresie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Jest wiele teorii dotyczących języka geograficznego. Pierwsza i najprawdziwsza to taka jego uroda genetycznie uwarunkowana i nie zaliczana do chorób. Druga to reakcja na niektóre spożywane pokarmy głównie przyprawy egzotyczne i owoce południowe. I to też nie jest choroba. Tragedia zaczyna się wtedy jak Wy i lekarze zaczynacie go "leczyć". Smarowanie pędzlowanie płukanie odkażanie antybiotyki leki przeciw grzybicze itd......Zostawcie go w spokoju a będzie dobrze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy