Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Język geograficzny a jego leczenie

Witam. U 7 letniego dziecka występuje co pewien czas język geograficzny. Lekarz periodontolog do którego dostaliśmy skierowanie uznał że tego się nie leczy i tyle w temacie... Do jakiego lekarza (specjalizacja) i ewentualnie jakie badania można wykonać w tym przypadku, nie chcę tak zostawić tego bez znalezienia przyczyny? Czy język geograficzny to choroba, którą w ogóle się leczy czy faktycznie nie można nic z tym zrobić? Natomiast jeśli język geograficzny to schorzenie, którego się nie leczy to nie chce mi się wierzyć, że w ogóle nic z tym nie można zrobić. Czy istnieją jakieś leki chociaż na złagodzenie objawów języka geograficznego? Cokolwiek? Zastanawiam się do kogo można się udać w tej kwestii, szukam jakiegoś dobrego lekarza, który pomoże na problem języka geograficznego, ale nie bardzo wiem od czego zacząć... Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

W ciąży zadbaj o zęby i dziąsła

Zmiany hormonalne zachodzące w trakcie ciąży mogą zwiększać ryzyko wystąpienia problemów stomatologicznych. Bagatelizowanie bólu zęba czy dziąseł może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. (mp)

Dzień Dobry Panu,

Bardziej skupia się na leczeniu symptomów języka geograficznego, poprzez suplementację witamin z grupy B.
Samej jednostki chorobowej geograficznego języka nie leczy się.

Z przesłaniem dla Pana wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
Piotr Brzezik
29 poziom zaufania

Witam, język geograficzny może być wadą wrodzoną, której w zasadzie się nie leczy, można natomiast łagodzić jej obawy takie ból czy pieczenie. Może on także występować w przypadkach takich jak grzybica jamy ustnej czy niedobory witamin z grupy B, wtedy właściwym postępowaniem jest leczenie choroby pierwotnej. Często konkretna przyczyna jest trudna, a nawet niemożliwa do ustalenia. Lekarz periodontolog zajmuję się także leczeniem chorób błon śluzowych, jest on więc odpowiednim specjalistą w tym przypadku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy