Język geograficzny a jego leczenie

Witam. U 7 letniego dziecka występuje co pewien czas język geograficzny. Lekarz periodontolog do którego dostaliśmy skierowanie uznał że tego się nie leczy i tyle w temacie... Do jakiego lekarza (specjalizacja) i ewentualnie jakie badania można wykonać w tym przypadku, nie chcę tak zostawić tego bez znalezienia przyczyny? Czy język geograficzny to choroba, którą w ogóle się leczy czy faktycznie nie można nic z tym zrobić? Natomiast jeśli język geograficzny to schorzenie, którego się nie leczy to nie chce mi się wierzyć, że w ogóle nic z tym nie można zrobić. Czy istnieją jakieś leki chociaż na złagodzenie objawów języka geograficznego? Cokolwiek? Zastanawiam się do kogo można się udać w tej kwestii, szukam jakiegoś dobrego lekarza, który pomoże na problem języka geograficznego, ale nie bardzo wiem od czego zacząć... Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Panu,

Bardziej skupia się na leczeniu symptomów języka geograficznego, poprzez suplementację witamin z grupy B.
Samej jednostki chorobowej geograficznego języka nie leczy się.

Z przesłaniem dla Pana wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Piotr Brzezik

Witam, język geograficzny może być wadą wrodzoną, której w zasadzie się nie leczy, można natomiast łagodzić jej obawy takie ból czy pieczenie. Może on także występować w przypadkach takich jak grzybica jamy ustnej czy niedobory witamin z grupy B, wtedy właściwym postępowaniem jest leczenie choroby pierwotnej. Często konkretna przyczyna jest trudna, a nawet niemożliwa do ustalenia. Lekarz periodontolog zajmuję się także leczeniem chorób błon śluzowych, jest on więc odpowiednim specjalistą w tym przypadku.