Język geograficzny u 2,5-letniego dziecka

Moja Corka ma 2,5 roku i wyglada na to Ze ma tak zwany język geograficzny / czerwone plamki przeplatane z jasnym nalotem. Nie boli ja , je wszystko ale czy to jest normalne jak to sie leczy i z czego to sie bierze czy to jakaś grzybica jamy ustnej czy powinnam sie martwić ? Nie byłam jeszcze u lekarza z tym ale najprawdopodobniej pójdę to przychodzi i odchodzi te naloty - nie ma ona żadnych alergi ( o których bym wiedziała ) - powinnam jej to czymś smarowac dziekuje.

Witam. Opisany wygląd języka może występować zarówno w zakażeniach grzybiczych jak i niektórych chorobach ogólnoustrojowych. Konieczna jest konsultacja z lekarzem pediatrą który przeprowadzi bezpośrednie badanie dziecka.