Co znaczy ten pryszcz w okolicy pośladka?

Dzień dobry Mam od jakiegoś czasu problem z powracającym pryszczem w okolicy pośladka, ale bardziej między nogami. Jest od napuchnięta duży i bolący. Powraca co jakiś czas praktycznie w tym samym miejscu. Zaczynam się obawiać czy wszystko jest w porządku i czy powinnam skonsultować się z lekarzem.

Dzień dobry, opisany przez Panią przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Wszelkie niepokojące zmiany skórne warto na początek skonsultować z lekarzem dermatologii. Niestety na podstawie samego opisu trudno jest wywnioskować, co może wywoływać u Pani ten problem.

Taka bolesna zmiana w tych okolicach może być czyrakiem. Powstaje on na skutek infekcji mieszków włosowych spowodowanej przez bakterie – przeważnie gronkowca złocistego. Takie zapalenie może przybrać postać niezwykle bolącego guzka wypełnionego ropą. Czasem jego rozmiar może ulec zwiększeniu. W takich przypadkach lekarz może zalecić stosowanie antybiotyku. Z kolei w poważniejszych infekcjach może być konieczne wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Taką zmianę powinien obejrzeć lekarz i dopiero na tej podstawie będzie mógł określić, z jakim schorzeniem ma Pani do czynienia, czy będzie konieczna pogłębiona diagnostyka oraz jakie metody leczenia przyniosą najlepszy skutek. Do czasu wizyty u specjalisty lepiej zatem wstrzymać się ze stosowaniem jakichkolwiek środków na własną rękę, aby nie spowodować poważniejszych komplikacji.

Zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on wiele cennych informacji na temat przyczyn czyraków, ich objawów oraz możliwości leczenia.

https://portal.abczdrowie.pl/czyraki

Warto także sprawdzić jak na podobne tematy odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sa-jakies-nieinwazyjne-sposoby-na-pozbycie-sie-pryszczy-na-posladkach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-krwista-kroste-na-posladku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.