Co znaczy ten uporczywy ból stopy?

Witam Od dłuższego czasu odczuwam ból stopy. Jeszcze niedawno nie był on dla mnie upoczywy, pojawiał się rzadko. Kilka dni temu ból się nasilił. Pojawia się podczas unoszenia dużego palca do góry i zwiększa się po dłuższym czasie czy też po prostu gdy stopa jest obciążona. Zauważyłam że na grzbiecie zaczyna pojawiać się jakby wystająca kość, nie jest opuchnięta ale boli przy naciśnięciu. Do ortopedy wybieram sie juz po świętach ale chciałabym się dowiedzieć co to może być. z góry dziękuję

Dobry Wieczór,
Może być kilka przyczyn takich dolegliwości np. koślawość palucha, zapalenie ścięgna itd. Niestety bez badania klinicznego i ewentualnych dodatkowych badań obrazowych trudno powiedzieć coś jednoznacznie.
Wizyta u ortopedy na pewno jest dobrym pomysłem.
Pozdrawiam.